ÖNEMLİ NOT: ODTÜ Ankara Kampüsü Lisans ve Hazırlık öğrencilerinin katılımına açıktır. Kayıt yaptıran öğrencilerimize e-posta aracılığıyla gerekli bilgiler iletilecektir.

Sevgili Öğrenciler,

Çevrimiçi Akademik Başarı Psiko-Eğitim Grubu'nun temel amacı, siz öğrencilerimizin çevrimiçi eğitime geçtiği bugünlerde akademik başarı, motivasyon, erteleme ve etkili ders çalışma gibi akademik konu başlıklarında sizlere destek sunabilmektir.

1. Çevrimiçi Akademik Başarı Psiko-Eğitim grubu nedir?

10 kişi ile 4 hafta boyunca haftada bir kere 90 dakika bir araya gelip profesyonel bir lider eşliğinde (alanında uzman bir psikolojik danışman) belirlenen grup amacı doğrultusunda (Erteleme davranışı ile başa çıkma, verimli ders çalışma, zaman yönetimi vb.) gerçekleştirilen grup rehberliğidir. Bilgi alışverişinin yoğun olduğu, öğrencilerin sürece aktif katıldıkları profesyonel bir grup yaşantısıdır.

2. Kimler başvurabilir?

Grup yalnızca ODTÜ Ankara Kampüsü Hazırlık ve Lisans öğrencilerine açıktır. Grup süreci Türkçe yürütülecektir.

3. Nerede ve ne zaman düzenlenecektir?

Çevrimiçi Akademik Başarı Psiko-Eğitim Grubu Zoom aracılığıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

4. Grup ne kadar süre ile devam edecektir?

Grup, her biri 90 dakika süren 4 haftalık oturumlardan oluşmaktadır.

5. Gruba katılım zorunlu mudur?

Hayır zorunlu değildir. Grup açık grup olarak yürütülecektir. Dileyen öğrencilerimiz istedikleri oturumdan katılım sağlayabilecektir. En baştan kayıt olmayıp sonradan katılmak isteyen öğrencilerimiz ogem@metu.edu.tr adresine mail atarak bizlere ulaşıp gruba kaldığımız yerden dahil olabileceklerdir.

6.Kaydımı nasıl yapacağım?

Buraya tıklayarak başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.

7.Kaydımı nasıl doğrulayacağım?

Gruba başvuru yapan öğrencilerin kayıt onayları ÖGEM tarafından, gruplara kayıt süreci tamamlandıktan sonra, e-mail aracılığıyla iletilecektir.


Last Updated:
05/04/2021 - 10:43